fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

4 + 9 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

10.04.2020 sokağa çıkma yasağı gelmesi

 • /
  3
  31 ilde 10.04.2020 24:00 ile 12.04.2020 24:00 arası sokağa çıkma yasağı geldi

  Bahsi geçen ildekiler insansa diğerleri ne? Risk her yerde risk değilmi
  Sokağa çıkma yasağı gelen illerde Vaka sayısı çok fazla. Şu iki gün çok kritik. İnşallah Çözüm olur. Böyle ilan edilmesi de iyi oldu. Yoksa marketlerde izdiham olurdu
  Geçte olsa alınması gereken bir karardı yoksa halkın konuyu tam olarak ricayla anlayacağını düşünmek biraz saflık olur. Sonuçta atın ölümü arpadan olsun diyen bir milletimiz var, görünmeyen virüsten mi korkacak;)
  Bugun içimden iki gün sokaga cikma yasagı gelsede millet rahatlasın diye geçirdim, duydular sanırim. Keske duymasalarmiydi?


  Birazdan detaylı acıklama gelecek, bekliyoruz.


  (bkz:iç işleri bakanlığı)  Edit; sokaga cıkma yasağının istisnaları:


  Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamül ruhsatlı işyerleri,


  Tüm sağlık ürünleri ve tıbbi malzemelerin (tibbi maske dahil) üretiminin yapıldığı işyerleri,


  Tüm sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler,


  Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları (huzurevi, yaşlı bakım evi, rehabilitasyon merkezleri, acil çağrı merkezleri vb.)


  Her bir 50.000 nüfusa bir adet olmak üzere göre valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirlenecek akaryakıt istasyonu ve veteriner klinikleri,


  Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (Tüpraş, termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi)


  PTT, Kargolar vb dağıtım


  Su üreticileri ve dagiticilari
  Bütün uyarılara rağmen güneşi görüp tabiri caizse insanların deli dana gibi sağa sola gitmelerini önlemek için güzel ve doğru bir adım. Küçük iller seviniyor, büyükşehirlerin gözü yaşlı
  (bkz:bayburt)
  Bu yasak beklenen birşeydi zaten.fakat bu saatte yapmasalardı daha iyi olurdu.gunduz söyleseler insanlar panik olmaz ihtiyaçlarını rahatca karşılarlardı.insanlar panik şekild e fırın kuyruklarında şuan..sirada en az 50 kişi var ve ekmek yok..iyiki fırınlar açık olucakmış bu 2gun .simdi açıkladılar..fakat o kuyrukta beklerken insanlar kesin birbirine virüs bulastirdilar zaten çünkü panikten çoğu maskesiz çıkmış disari.. birde bayilerde sigara ve su arayisi.2gun yasak millet çıldırdı..1ay olsa napardik acaba...???
  O değil de; bakanlıklar ortak karar aldılar sanırım. Kritik açıklamaları gece yapacağız, sonra herkes gidip uyuyacak, sabah da hiç bir şey olmamış gibi uyanacağız...itiraf edeyim tarzları oldukça özgün.

  edit: şu dillere pelesenk olmuş “bir iki hafta kritik” söylemi bir iki güne mi düştü? Bu durumda; Bu çok iyi bir haber, düğmemi ilikliyor ve saygılarımı sunuyorum. İki gün sonra pırıl pırılız desenize.
  edit: içişleri bakanı süleyman soylu’dan açıklama geldi:
  ”eleştirileri aldım kabul ettim. böyle olacağını öngöremedim.”
  valla adam en azından samimi ???
  an itibari ile ülkenin olağan üstü hallere karşı duyarlılığını ve cehalet oranımızı tespit etmiş olduk.
  google play app store