An itibariyle sözlüğün terk edildiği gerçeğidir. Sabahtan beri ne giren var ne çıkan var. Üç beş satır yazıyoruz onu da okuyan var mıdır bilmiyoruz. Sözlük, Vahşi batının in cin top oynayan kasabalarına döndü. Eskiden buralar hep Dutluktu. Yoo , o burada söylenemezdi. Yoksa pandemi nedeniyle sözlüğe çıkma yasağı mı ilan edildi? Medi sözlük öldü mü, ıssız Acun galdu mu, imdi Ürek yırtılır...
Sözlükte yazılanları tek tek tek okuyorum. Her ne kadar Yazdıklarınızı okuyup kendimce çıkarımlar yapıp naçizane fikirlerimi sunmaya çalışsamda yüklemeyi başaramadım. internet Bağlantısı ve hızı bu ara sinir bozucu. Yoksa biz hep buralardayız. Dutlukken de şimdi de... :)
lamelif "yalan haber" demiş ama, benim her zaman kanıta dayalı olarak yazdığımı ve konuştuğumu burada artık olmayan herkes bilir. söz konusu tespit gibi tespitime dair kaynaklarımı ve verilerimi ekliyorum. inanmayan ve kanıtları gözden geçirmek isteyen (eğer varsa tabii) bakabilir.
burada ve şurada .
Açıkcası, sözlük neredeyse sağlık entryleri kadar lgbt destekçisi başlıklarla dolmuştu. Öyle bir ortamda yazmaktan da rahatsızlık duyuyordum şahsiyen.
Öbür türlü, kendi kendine yazdığın- söylediğin ortamda bir süre tatmin olsan da sonradan, sana hiç bir katkısı olmayan bir yerde bulunduğunu fakrettiğin anda bir hayli zaman kaybetmiş oluyorsun. Diğer taraftan, senden olmayanı okumadığın veya görmezden geldiğin takdirde o düşünceyi yok etmiş olmuyorsun. Belki yazıları yok edebilirsiniz ama düşünceleri asla. Bir fikre daha üstün bir fikirle karşı çıkılır. Görmezden gelerek, bağırarak, çağırarak veya sansürleyerek değil. Buraya gelen ve yazan insanlar yetişkin insanlar, çoluğa çocuğa rol model olma gibi bir durum da söz konusu değildir. Kendi düşüncelerine ait steril bir bölge yaratmak, vizyonunu kapatacağı gibi aynı zamanda da dar bir kalıpta düşünerek kendinden olmayana tahammülsüzlük yaratacaktır. Bu yüzden çeşitlilik iyidir.