fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

12 + 11 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

bağışık plazma tedavisi

 • Prof. dr. ercüment ovalı tarafından yürütülen çalışmaların sonucunda bakanlığımız tarafından onaylanan, "gerçek kan kardeşliği şimdi başlıyor" diye tanımladığı tedavi yöntemi
  edit: türk kızılayının plazma bağışı kampanyası videosu eklendi
  Acıbadem Labcell Hücresel Tedavi Laboratuvarı sorumlusu Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın: “Bilimsel verilere göre şu an elimizdeki en etkili tedavi ile karşı karşıya olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu, ‘Konvelsan plazma’ dediğimiz insanların çok kısa sürede hayatına dokunabilecek bir tedavi metodu.' diye bir açıklaması var. Umarım en yakın zamanda hayata geçirilir ve işe yarar.
  Haberin detayı için: bknz.
  Laboratuvarda bir süredir ekibi ile birlikte koronavirüse karşı tedavi çalışmalarını sürdüren Acıbadem Labcell Hücresel Tedavi Laboratuvarı sorumlusu Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı, "Bilimsel verilere göre şu an elimizdeki en etkili tedavi ile karşı karşıya olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu, 'Konvelsan plazma' dediğimiz insanların çok kısa sürede hayatına dokunabilecek bir tedavi metodu. Konvelsan plazma dediğimiz şey, bağışık insanların kanının diğer insanların tedavisi için kullanılması. Bu metot, EBOLA verisine baktığımız zaman etkili oldu ve emniyetli olduğunu görüyoruz. İnfluenza çalışmalarında aynı sonuçları görüyoruz. H1N1 verileri de aynı şekilde emniyetli ve etkili olduğunu gösteriyor. SARS ve MERS verisi özellikle erken kullanımda etkili ve emniyetli olduğunu gösteriyor. Ve son olarak da COVİD-19'da yapılan çalışmalar ileri seviyedeki hastalarda dahietkin ve emniyetli olduğunu gösteriyor" dedi.

  Hayırlı olsun ?
  aşıyı üreteceğini iddia eden prof twitterden takip ediyorum şuan karantinadalarmış üretim sebebiyle 6 kişilik bir ekip ve sınırsız imkan veriliyormuş kendisine, neden olmasın bu aşıyı neden türk sağlıkçılar bulmasın?
  son tweetinde 49 gün kampa girdiklerini belirtti. covid-19 hastalarından alınan antikorlarla tedavi üretmeye çalışacaklarmış. 6 nisanda 12 hastanın tedavisi için immun plazma tedavisine başlıyacaklarmış. ayrıca (bkz:sağlık bakanlığı) onay vermiş ve üretime başlamışlar (bkz:immun plazma) için.
  Kendisi veteriner hekimdir acıbedem destekli çalışmaktadır 23 nisanda açıklama yapacağını belirterek herkesi o tarihe yöneltmiştir.
  Bağışık Plazma Tedavisi hakkında halen yeteri kadar kanıt yoktur. corona virus enfeksiyonlarında kullanılan tüm tedaviler için de bu önerme geçerlidir. bu nedenle yoğun bakım hastalarına "faydası olur inşaallah" diye uygulanmaktadır.türkiye'de de dünyada da başarılı olduğu hasta olmakla birlikte oran yüksek değildir ne yazık ki
  google play app store