Ne bekliyorduk ki iyi biri olunca her şeyin gönlümüzce olacağını mı?

Ah canım benim
Ah benim canım,
Canım ...
İyi insan olunca Tabiki gönlümüzce olacak her şey. Belki bugün değil ama mutlaka...kötü insan olup, vicdan muhasebesi yapacağıma, iyi insan olarak vakti saatini beklemeyi tercih ederim.
Boşver, kötü sansınlar bizi. Ahmak desinler, aptal desinler. Ben hep karşılıksız sevdim seni, dövseler de umrumda değildi, sövseler de. Seninle uyanırdım sabahları, seher vakti dualarım seni anlatırdı, seni söylerdi cıvıldayan kuşlara eşlik eden ıslık. Bir kere kızdımsa sana, bir kez kırdıysam seni bu beni kötü mü yapar? Bin sefer başını okşasam, biri biraz sert oldu diye neden kızarsın ki bana ay parçam? Her gece yastığımın başında, senden gelen bir parça kumaş, kokusunu hapsetmek istiyorum ama nafile. Sarılıyorum, düşünüyorum ciğerlerimde çiçek açtıran o kokuyu. Olmuyor iki gözüm.. Senden uzakta, senden ayrı ne vakit geçiyor, ne de ben iyileşiyorum. İçimde çürüyen bişeyler var, hissediyorum. Seni bekleyen çocuk yorgun düştü, eskiden her sabah zıplardı seni görmek umuduyla.

Boşver, kötü sansınlar bizi birtanem. Sen olmadıktan sonra iyi olmam da mümkün değil zaten.
bir nefeste benim için alhavasızlıktan öldürme benibulutlara, yıldızlara benim için de baksusadım diyorsambir yudum su içmelisinben yorulduysam sen uyumalısınellerim sevilmek istiyorsaçlarım okşanmak istiyordudaklarım öpülmek istiyoranlamalısın.ümit yaşar oğuzcan