Üstün yetenekli çocukların eğitimi için açılmış kurumdur. Özel bir sınav ile alınır öğrenciler, aritmetik zeka, görsel zeka ve müzik olmak üzere üç farklı sınav türü vardır. Bizim zamanımızda kimse bilmezdi, yolu düşen girerdi sınava. Şimdi özel hazırlık setleri vs çıkmış.

Çocuklar bu merkezlerde bilimi kitaptan okumaz gözleriyle görür. Mesela bir keresinde suda sodyum patlatmıştık, henüz suyun h2o olduğunu bilmeyecek kadar küçüktüm ama sonradan öğrendiğimde 1A grubu metallerini hiç unutmadım.

Ayrıca envai çeşit projede bulunmamıza da vesile olmuştur bilsem. Otomatik vitesli bisiklet, akıllı çanta, sönmeyen mum ve daha nice projeler ve etkinlikler... Gerçekten bilime ve sosyalleşmeye aç bir çocuk için bulunmaz bir nimettir kendileri. Ayrıca öğretmenleri de hiç normal öğretmenler değildir. Felsefecisi, küçücük bir çocuğu karşısına alır ve yarım saat muhabbet edebilir. Biyoloji öğretmeni öğrencileriyle birlikte şarkı söyler, biyolojiyi sanatla harmanlar. Bilgisayar öğretmeni yazılımı sevdirir... İnsanın aklına da bir soru geliyor tabi, "bunlar öğretmense okuldaki ne?"