fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

8 + 13 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

cahiliye

 • /
  2
  Eğitime gereken önemin verilmemesi ve rahatına düşkünlükten en önemliside kolay para kazanma çabasının getirdiği istek sonucunda öğrenmek ve bilgilenerek gelişmek yerine tercih edilen sonuç.  Türkiye'de tedavisi olmayan yaygın hastalık.
  Hazıra alışmış tüketim toplumu, dayının biri de iki şişe colaya sarılıp sıraya girmiş, gülsem mi ağlasam mı bilemedim ?‍♀️
  2001 yılından bu yana içerisine sürüklenmek istediğimiz dönem. AYrıca acilen cahilye polikliniği açılması gerekli ülkede ki en büyük veba oldu şuan.


  Bir paralel Evren var ve ülkenin büyük bir kısmı orda sürdürüyor yaşamını. Emeğe Saygılı, eşitlik savunucusu, adalete bağlı bir avuç insan da ayrı bir paralel Evrende onları seyrediyor. En güncel olarak da10 Nisan'da kendi evrenlerinde nasıl bencil, nasıl fütursuz, nasıl aydınlıktan uzak şekilde yaşadıklarını seyrettik.


  charles dickens söylemiş söylenmesi gerekeni :


  "Zamanların en iyisiydi, zamanların en kötüsüydü, hem akıl çağıydı, hem aptallık, hem inanç devriydi, hem de kuşku, aydınlık mevsimiydi, Karanlık mevsimiydi, hem umut baharı, hem de umutsuzluk kışıydı, hem her şeyimiz vardı, hem hiçbir şeyimiz yoktu, hepimiz ya doğruca cennete gidecektik ya da tam öteki yana -sözün kısası, şimdikine öylesine yakın bir dönemdi ki, kimi yaygaracı otoriteler bu dönemin, iyi ya da kötü fark etmez, sadece 'daha' sözcüğü kullanılarak diğerleriyle karşılaştırılabileceğini iddia ederdi."


  google play app store