cilt ve kas hücrelerinde bulunan kolajenin temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek ve vücut bütünlüğünü korumaktır. kas ve cilt hücrelerini koruyan bağ dokusu yapısına katılarak cilde dayanıklılık, esneklik ve canlılık kazandıran kolajen aynı zamanda eklem, tendon ve organları bir arada tutmada görevlidir..böyle olunca kozmetik alanında çok kullanılıyor, fakat agızdan alınca kilo yaptığı bilinen bir acı gerçek. sürülenini buldum kullandım süper ürün bu! tabii 60 kilo vermiş bir kişi olarak problemlerim vardı. 4 günde gözle görülür toparladı.
evet bu adamların ürünleri çok iyi scaph markası. adreslerini vermissin bende vereyim. hemde etbise kayıtlılar öle üç beş kağıt işleri yok
sürülebilir kollajen enteresan gerçekten faydası varsa kelle paça yiyip fazla kilo almayı engelleyek. Özellikle yaşlandıkca cildin sarkmasını engelleyebilir.
İlerleyen yaş ile birlikte yüzde kırışıklıklar ve vücudun belli yerlerinde sarkmalar meydana gelmektedir. Cilt güzelliğine önem veren özellikle bayanlar bu konunun çözümünü kollajende bulmaktadırlar. İşte tam bu konu üzerine sağlıkçıyız ekibi olarak IUC Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastane Başhekimi ve aynı zamanda Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Zekayi Kutlubay ile kollajen hakkındaki görüşlerini aldık.

devamına buradan ulaşabilirsiniz.
Kolajenin peptid formu kullanılmalıdır. içerisinde c vitamini olmalı ya da c vitamini eşliğinde (ester c vitamini) alınmalıdır. 2000-3000 dalton molekül ağırlığı ideal görünüyor. İçinde bir de hyalüronik asit olursa ajda pekkan'ın kız kardeşi olarak ortalarda gezmeniz işten bile değil. akşam uyumadan önce aç alınması tavsiye edilir. kolajenin 1,2 ve 3 numaraları var. 1,2 ve 3'ün, aynı kolajen formu içinde kullanılması yararlanım açısından uygun bulunmuyor. ya 1-3 olmalı ya da 2 tek başına alınmalı gibi. Tahıl, şeker ve şekerli besinler kolajeni bağladığı için mümkünse bu tür besinlerden uzak bir beslenme düzeni ile birlikte kullanmalısınız. kolajen tip 1-cilt, saç ve tırnak
kolajen tip 2-eklem, kıkırdak doku
kolajen tip 3-cilt ve kas dokusu için tercih edilir.