fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

11 + 13 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

Covid 19’da korunmada bitkisel yöntemler

  • Tam bir ibni Sina hayranı olan ben yaptığım küçük bir araştırmada (bkz:ibni sina) 'nın virüslerle savaşında sirke ve (bkz:pelin otu) nu kullandığını öğrendim.Buruna sirkeli pamuk ,ağıza bir miktar Pelin otu..Kekik yağı,limon ve nane yağının da virüs uzaklaştırıcı(bulundukları ortamda virüslerin tutunamaması)etkisinin bulunduğu rivayet edilmekte..siz ne dersiniz sevgili sözlük yazarları??
    Bu guruba (bkz:lavanta) yı da dahil etmek lazım. Ben (bkz:sirke) nin ve bitkilerin tılsımına inanıyorum. Doğru şekilde ve doğru dozda kullanılması kaydıyla tabi.

    18. yüzyılda Fransız botanikçi A. Michaux, Bağdat'ın güneyinde bulduğu bir sınır taşını Paris'e getirip Biblioteque National müzesine hediye eder. Bu Avrupa'ya ulaşan ilk değerli kitabedir. Bu kitabede sınırı bozana karşı bir beddua yazılıdır. Bu bedduanın bir yerinde yazanlar çok ilginçtir. "Göğün askerleri bizim iyileşmemize gerçek bir çare olarak bizi sirke ile sulayacaklar." yazar.(bkz:muazzez ilmiye çığ) - Uygarlığın Kökeni Sumerliler - 1 Sayfa 14, ilk paragrafın sonu.
    google play app store