fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

16 + 10 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

dikloron

 • etken maddesi diklofenak sodyum olan ağrı kesici olarak bilinen ilaçtır. migren, dorsalji, miyalji, genel vücut ağrısı, ateş vb durumlarda sık kullanılır. kankası (bkz:muscoril) dir. diclomec, voltaren gibi muadilleri vardır. özellikle acil servislerin kurtarıcı meleğidir hastanın hiç bir şeyi olmasa bile bir şey yapmadan göndermeyelim ki tekrar gelmesin düşüncesiyle hemen hemen her hastaya yapılır. jel, oral ve ampül formatı vardır.

  prospektüsü
  Özellikle kıbrıs’ta Yaygın olarak görülen tavuk hastalığının (bkz:tatarcık humması)kurtarıcı ilacıdır. tavuk hastalığında ortaya çıkan yüksek ateşi düşürmede oldukça etkilidir.
  Osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit belirti ve bulgularının tedavisi ile akut gut artriti, akut kas-iskelet sistemi ağrıları, postoperatif ağrı ve dismenore tedavisinde kullanılır.

  mehmet amcanın kızım bana bir ağrı kesici yap dediğinde kullanılan ilaçtır
  2dk önce ali amcaya yaptığım ilaçtır. Kendisi 3 gündür karın ağrısı şikayeti ile acile başvurdu. aile hekimlerine nasıl alıştirıcaz bu hastaları!!!

  Bu arada şu aralar dikloron türkiyede yok muadili (bkz:Voltoren) ve (bkz:Diclomec) geliyor hastanelere
  Herderde deva :) bi ağrı kesici bile yapmadınız nasıl bi hastane burası sizi şikayet edicem diyenlerin İLACI :) ha birde geçen bi ilaç yapmıstınız cok iyi geldi geldi o kızım şuraya yazarmısın ondan yazdırıcam ben diyenleride unutmayalım ???
  Genelde dikloron-muscoril beraber im yapilir.(agri kesici -kas gevsetici )
  renal kolikte dikloron-buscopan ile beraber im yapilabilir.karistirildiginda bulanik gorunsede kristalize olmadigi için sorun yoktur.hastalari cok da rahatlatir.
  23 YAŞINDA DIKLORON ALERJIM OLDUĞUNU ÖĞRENDİM. OGUNDEN BERİ KORKULU RUYAMDIR KENDİSİ:) DOĞUM SONRASINDA BİLE SADECE PAROL KULLANABILDIM:(
  google play app store