gururumuz (bkz:ercüment ovalı) yaptıkları çalışmalar sonucunda korona tedavisinde etkili olan ilacın ismini 23 nisan'da açıklayacaklarını ancak her saniyenin önemli olduğunu vurgulayarak dornaz alfa isimli ilacın hastaların tedavisinde kullanılmasını ve çok etkili olduğunu açıkladı.
Dornaz alfa; DNA'yı seçici bir şekilde parçalayan bir enzim olan rekombinant insan deoksiribonükleaz I'in ( rhDNaz ) yüksek derecede saflaştırılmış bir çözeltisidir. Dornaz alfa, kistik fibroz hastalarının balgam / mukusunda bulunan DNA'yı hidrolize eder ve akciğerlerdeki viskoziteyi azaltır ve salgıların daha iyi temizlenmesini sağlayan bir ilaç.
dornaz alfanın, balgam viskozitesini azaltarak hastaların solunum fonksiyonlarını düzelttiği ve akut pulmoner alevlenme sayılarını azalttığı için KF hastalarında kullanılması önerilir.ayrıca sebebi bilinmese de dornaz alfanın alt (bkz:solunum yollarında inflamasyonu) azalttığı gösterilmiş
ancak detaylarından bahsedildiğinde özgünlüğünü anlayabileceğimiz sürecin etken maddesi.

zira yaklaşık 3 hafta önce bir öğle yemeğinde arkadaş arasında ASLINDA pulmozyme (bkz:müstahzar) İŞE YARAR DİYE KONUŞUYORDUK. BİZİMKİSİ COVİD-19'DA MUKUS TIKAÇLARININ ETKİN GİDERİLMESİ ÜZERİNE FİKİR YÜRÜTMEKTEN İBARETTİ. MEĞER TAM 12'DEN VURMUŞUZ.

DORNAZ ALFA İLE UMARIM SÜRECİ DEĞİŞTİREBİLECEK NİTELİKTE SONUÇLAR ELDE EDİLİR.