fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

12 + 5 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

ego

 • (bkz:ego Ego, Latinceden gelen bir kelime. Ego, Sigmund Freud'la özdeşleşen bir psikanaliz terimi. İnsanın kişisel özelliklerini koruyarak bilinçaltı isteklerinden bazılarına izin verme hali


  Yıllar yıllar öncesinde yönetici adayı iken böyle bir duruma düşüp personellerime eziyet etmiş olmam la birlikte o zaman ki yönetici beni çağırıp bana sadece bir link verip bunu dinlememi istemişti.. işte (bkz:Video şarkıda 2.02 çekip dinlemeye devam ediniz... sonrasınımı merak ediyorsunuz sonrası temiz bir iş hayatı ? Düşünceleriniz nedir ?
  Bencilliktir,kendini tatmin etmektir.mesela birisini kendinden üstün görmek.ego yaparak kendilerini diğer insanlardan üstün görmeye çalışır insanlar.


  Elektrik Gaz Otobüs Genel Müdürlüğü, Ankara'da Ulaşım hizmetleri veren Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir kuruluştur.
  Bunlar üç erkek kardeştir. Annesiz büyümüştür bu çocuklar. Babaları (bkz:sigmund freud) ’tur. İd, Ego, Süperego.
  (bkz:id) ; amacı zevk almaktır, bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji yumağıdır. Ailenin en haylazı, lafa söze gelmezidir.
  (bkz:ego) ; şahlanmış bir at üzerindeki şövalyedir. Kılıcıyla, bir idin kafasına bir süperegonun kafasına “kavga etmen” diyerek vurup durur. İd ile süperegoyu uzlaştırmaya çalışan bir arabulucudur. Bu yüzden çok ezilir zavallı. Mülayim bir çocuktur.
  (bkz:süperego) ; frenleyici ve yasaklayıcı bir tavrı vardır. Mükemmeli yaşamaya çalışır. Değerlere ve ahlak/toplum kurallarına ölümüne bağlıdır. İd ile hiç anlaşamaz.  Ego kelimesi; Egemen isminin kısaltılmışı ve erken gelen oturur gibi komikliklere de ev sahipliği yapar ;)
  bugün gördüğüm bir sözü sizlerle paylaşmak istiyorum ; Bilgi arttıkça ego azalır. Bilgi azaldıkça ego artar.
  Albert Einstein
  google play app store