fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

13 + 17 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

ek ödemelerin tavandan ödeneceğinin açıklanması

 • /
  3
  merhaba ben Mutemet

  sizler için tavan ek ödeme sorunsalını cevaplayacağım. yinede sormak istedikleriniz olursa (bkz:mutemete sor) başlığından bana herşeyi sorabilirsiniz.

  Öncelikle Sağlık bakanımızın 3 ay tavandan ek ödeme yapılacak açıklamasının hali hazırda tavandan ek ödeme alan personele herhangi bir getirisi yoktur...yani zaten tavandan aldığı için daha fazla bir rakam alamayacaktir...peki kimlere faysasi olur???
  1.Öncelikle uzun süredir dogru dürüst ek ödeme alamayan ya da az alan yani tavandan alamayan sağlık tesisleri personeli tavandan alacagi için sabit dışı ek ödemeyi tavan olarak alabileceklerdir....
  2.Önceden yeterli hizmet puani üreterek gayretli bir şekilde çalışan ve iyi yada tavan ek ödeme alan uzman ya da pratisyen hekimlerin malum süreçten dolayı poliklinik ve ameliyat hizmeti verememesi nedeniyle düşecek ya da 0 olacak ek ödemeleri bu sayede tavan olacaktır..
  3.Hizmet puani üretilmediği için hastane geliri düşeceğinden ek ödeme alabilen ya da tavandan alabilen sağlık hizmetleri sınıfı personelin düşecek ya da 0 olacak olan ek ödemesi bu sayede tavan olacaktir..
  4.Herhangi bir puan üretme gayreti olmayan ve ek ödeme umrunda olmayan hekimlerde bu sayede tavan ek ödeme alabilecektir..
  Peki tavan tutarlari ne kadardır...
  Lisans mezunu 1.derece personel riskli birimde 1.400-1600 arası normal birim 1.200-1400 arasi...
  Önlisans mezunu 1.derece personel riskli birimde 1.000 ile 1.200 arasi normal birimde 800-900 arasi...
  Lise mezunu ise 1.derece personel riskli birimde 600-700 arasi normal birimde 300-500 arasi ek ödemeyi tavandan alır...
  Ayrica 1.derecedeki v.h.k.i 530 tl ek ödemeyi tavandan alabilirken ayniyat saymani ise 1.800 tl ye kadar ek odemeyi tavandan alabilir..
  Peki kimler Saglik bakanının açıkladığı tavan ek ödemeden yararlanamaz...
  1.zaten hali hazirda tavandan ek ödeme alan personel etkilenmeyecektir...
  2.kurumlarda çalışan hizmetli,memur,şoför kadrosunda çalışan kadrolu personel ile 4 D statüsündeki işçiler ek ödeme alamazlar...
  Not:Her zaman herkesin sorduğu derecesi düşük olanlar bizden fazla ek ödeme alıyor olayı 3 aylığına tam tersine dönmüştür...yani tavandan alınacağı için derecesi yuksek kidemli olan bir hemşire yeni mezun ya da derecesi düşük olan bir hemsireden daha yüksek ek ödeme alabilecektir...

  Yani tv den izleyen bir vatandaş her ne kadar sağlık personeli ne muazzan bir zam yapıldı diye algısıysa ve önümüzdeki süreçte bu soylemlere cok maruz kalacagimiz için Allah kolaylik versin herkese.
  nöbet zamında okadar çok dillendirdiler ki halk bizim maaşa zam yaptıklarını sandılar. Asıl komik olan ise nöbet saatlerin baskı ile düşülmesi. Ekdönetide yok izlisin yok raporlusun deyip vermiyeceklerini sananıyorum.
  Malum virüs nedeniyle verilen 3 ay tavan ek ödeme lütuf değil normal şartlarda almamiz geren alınteridir.diger bakanlıklarda çalışan lisans mezunu kamu çalışanları ek ödemeyi tavandan alsak dahi bizlerden yüksek maaş almaktadir.
  Sanırım asıl tartışılması gereken, bu pastadan hiç pay almayanlar ve en az alanlar ile en fazla alanlar arasındaki farktır.
  Aynı ortamda aynı iş yapılıyor, bir kısım 0 birim diğer kısım 1.5 birim diğer kısım 18 birim alıyor. Bu pastayı paylaşırken bu kadar farkı kim kabul etmiş nasıl kabul ettirmiş insanlıkla nasıl bağdaştırmış anlaması güç.
  döner sermaye performans sistemi ile mutasyona ugramis hekimi tesvik ve elde tutma cabasi ile yururluge getirimistir..Saglik personeli uygulamanin basinda hesaba katilmamis daha sonra farkli duzenlemelerle daha kotu bir surece ayrimciliga ve haksizliga neden olmustur..Maalesef saha da yasanan yonetime aktarilamamis ve sonra kanun degisikligi gerektirdigi icin oldugu gibi birakilmistir..suandaki tavan ödemede maalesef dusunulmeden hesaplanmadan odul adi altinda sunulmus olsada hayal kirikligi ve uzuntuyle karsilanmistir..Duzelirmi zor arkadaslar sistemi duzgun aktarabilirsek belki ..
  google play app store