aniden ekmeği kestiğim ve son bir haftadır devam eden süreç. Kilo vermek için birebir diyebilirim. Ekmek artık eskisi gibi organik olmadığı için haliyle çok kilo yapıyor normalde ekşi mayalı bol tahıllı kepek ekmeği kilo çok yapmaz lakin beyaz ekmekler gerçekten sağlıksız olduğu için bıraktığım bir alışkanlık oldu. Bunun yerine kahvaltıda haşlanmış yumurta yemek (bkz:haşlanmışyumurta) , ekmek yerine geçiyor bana güvenebilirsiniz. Sayın Canan karatay hocamın da bu gelişme kulaklarına gitse sanırım sevinirdi bıraktım hocam artık bıraktımm!!!

Pek çok kronik hastalığın sebebi gluten aslında. İnsanın sağlığı için hayatında verebilecegi en önemli karar ekmek yememektir.
ekmeksiz olmaz diyenlerdenim vede buna çözüm evde kendi ekmeğimi yapıyorum. biraz çabayla nohuttan ekşi maya (bkz:ekşimaya) ürettim ve evde tambugday unundan ekmekler yapıyorum.
Bütün otoimmün hastalıkları ortaya çıkaran, hastalıkların seyrini bozan ve kilolu olmanıza sebep olan tek şey karbonhidrattır(ekmek ve ekmeğimsilerdir). Tek çare, (bkz:ketojenik diyet) ve (bkz:karatay diyeti) dir. Otoimmün hastalık koleksiyoncusu olarak konu tartışmaya açık bile değildir, net.
Ekmek yiyecekseniz illa tam buğday unundan yapılan bir ekmeği yiyin . ben otoimmün bir hastalığa sahip oldugum için hamur işi yani glutenin bolca bulunduğu gıdaları yediğim zaman ciddi anlamda sindirene kadar ciddi bir halsizlik yaşıyorum . yediğim zamanlarda da olabildiğince ölçüye dikkat etmeye çalısıyorum.ama ben yoluma cogu zaman ekmeksiz yediğimde de tam buğday unuyla yapılmıs ekmekle devam ediyorum
Zayıflık problemim var. Nerdeyse 2 3 yıl oldu birdenbire ekmek yemeyi kestim. İnanın yemekte ekmek yediğimde hemen doyuyorum yemek çöp oluyor haftada 1 ekmek belki bitiriyorumdur. Kendimi zorluyorum kilo almak için ama sağlıklı Kilo almaya yöneldim. Yağ endeksim çok düşük. Zorla yerim diye düşünmüştüm bugün şansıma bu entryi gördüm :(