Zorgünler gecirdigimiz su gunlerde biz hertürlü riski gözealip ıse gidiyoruz.Mecbur calısanlara sözüm yokta keyfı cıkanlara çok sıkıldım hava almaya cıktım diyenlere gıcık oluyorum.Halkımız niye bukadar ciddiye almıyor bu salgını anlamış degilim.Biz canla başla didinirken halk böyle yapınca sanki boşa kürek cekiyormusuz gibi geliyor.Sayi arttıkca endisem dahada artıyor.Tekdilegim bugünlerin biran evvel bitmesi ve eskigüzel günlerimize geri dönmek.Bence birazdaha çaba biraz daha bilinçle buzorlu süreci enaz zararla atlatırız
coronavirüs nedeniyle alınan bir tedbir. virüsün yayılım hızını düşürmek ve etkilenmemek için yapılan mantıklı bir eylem. evde kalıp kendinize vakit ayırıp içinize yönelebilirsiniz.
Yillardir herkes bi evde kalabilsem neler yaparim diye hayiflanirdi..iste firsat kal kalabildigin kadar...
Hem hayatini kurtar hem hayat kurtar cok basit sadece evde kal...
Bugun itibari ile 18 bin vaka var. 350 küsür ölüm. Bir kisinin 30 kişiye bulaştırabildiğinden bahsediliyor. Virus mikro partiküller aracılıgı ile ve temas yoluyla bulaşıyor. Kulucka süresi ortalama 14 gün. Bu sure icinde hic bir septom göstermeyebilirsiniz. Hasta oldugunuzu bilmediginiz icin herkese bulaştirip gezme ihtimaliniz var. Şu andan itibaren kesinlikle herkes kendisinin test sonucunun pozitif olduguni hayal etsin ve ona göre hareket etsin. Bugün ki rakamlar evde kalmanın önemini bir kez daha gösterdi.
Lütfen evde kalın. Herkese bunu tavsiye edin.
Lütfen, benim için değil, bizim için değil, kendiniz için evde kalın
Kalsak mi keşke diyom
Kalmadığim için gurur duyyom
Bazen bunaliyom
Ama meslek icabı
boyle bir lüksten nasil sıkılır insanlar anlamis degilim. tam tersi istenseydi eger yorulduk olduk bittik dayanamiyoruz vs vs. ne guzel iste evdesin yat kalk ye ic oku ailenle vakit gecir boool boool zamanin var. şimdi bizim elimize gecmiyor ama geriye kalan cogunluk burnuyla itiyor. cok birsey istenmiyor sadece #evdekal
Evden çık denilse acaba daha mı etkili olur! Kal denildikçe kaaaalll gelmiyor insanlarımıza. Daha çok çıkıyor, durmuyorlar ?
Vaka sayısının 60 binin üstüne çıktığı şu günlerde ne olur evde kalalım luppo falan bizi kurtarmayacak...
Halkımıza bağıra bağıra yapılan ancak insanların riayet etmek istemedikleri uyarı. Gören de sanır ki bunları hücreye kapatıyorlar, ellerini ayaklarını zincirliyorlar. Alt tarafı evde kalacaksınız, hem böylece toplumdan dışladığınız ve eve hapsedilmesini istediğiniz engellileri de bir nebze olsunanlamış olursunuz. (bkz:sözüm meclisten dışarı)