fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

5 + 8 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

famotidin ve covid-19

  • Famotidin, midenin ürettiği asit miktarını azaltarak çalışan bir histamin-2 blokeridir. Famotidin, mide ve bağırsaklardaki ülserleri tedavi etmek ve önlemek için kullanılır. Ayrıca midenin çok fazla asit ürettiği (bkz:zollinger-ellison sendromu) koşulları da tedavi eder.Famotidin ayrıca (bkz:gastroözofageal reflü hastalığını) (Görh) ve asidin mideden yemek borusuna geri dönerek mide ekşimesine neden olan diğer durumları tedavi eder.
    Northwell Health'teki doktorlar famotidinin iv formunu kritik covid-19’lu hastalarda test etmeye başladılar. Şimdiye kadar 187 hasta kaydettiler ve birkaç hafta içinde ön sonuçlar bekleniyor.
    Yüksek doz kullanımının rna ve dna yapısını bozduğu ve aşırı bağışıklık yanıtını baskıladığı yazılanlar arasında. Ancak uzun süre kullanımı, immün sistemi sıkıntıya sokabilir. famotidin stoklamaya kalkmayın lütfen. Zira, Oral formları işe yaramıyor. Çalışmadaki hastalar, hastanede ve mega dozları intravenöz olarak(standart tedavinin 9 kat üstü bir dozdan bahsediliyor) alıyorlar ve henüz işe yarayacağı belli değil.
    google play app store