Özel durumlar hariç Dışarıdan alımları ve gezmeleri azaltmanınz lazım, dışarda bir kahveye 15-20 tl vermemenin lazım. Evde yemek yapmanız lazım.hem sağlıklı olursunuz hem de masraflarınızı kısarsınız. Birşey alacağınızda acil karar vermeyin. Ne kadar gerekli? Sorusu sihirli bir kelime. Şükür de çok lazım.
Ücretsiz verilen zorunlu izinler havada uçuşuyor. Faturalar, okul taksitleri, kiralar, kredi kartı borcu dayandı kapıya...Borçlara da zorunlu izin falan verilecek mi acep ? Yoksa pasta mı yiyek ?
3 yaş, kreş ile az önceki diyalog
??Nisan ayı ödemesini yapacak mıyız, hani çocuk okula gelmiyor ya?
??Tabi yapacaksınız, biz eğitimlerimize Uzaktan eğitim olarak devam edeceğiz.
??‍♀️ 3 yaş dibinizdeyken dinlemez sizi, Uzaktan ne alaka gardaş ???
Çok basit .bağımlılığını azaltacaksın .ve sen farkına varmadan birikecek o paralar. Ama hak veriyorum bu devirde geçinebilmek çok zor .
İhtiyaçlarım min seviye de. Dışarıda oturup vakit geçirmeyi yemeyi içmeyi seviyorum , ne yapayım alla alla ölek mi ..! Buna ragmen biriktiriyorum tasarruf harika bi şey .yine aynı sonuca geliyorum tasarruf nasıl olur bağımlılıklarını azaltarak .buraya kadar okudun ama taktik alamadın değil mi, şimdi geliyor dikkat : Aldıgın en ufak cikleti bile sorgulayacaksın .benim bu ciklete ihtiyacım var çiğnemezsem ne olur hiçbir şey ise cevap alma geç .bu kadar işte :)
İnsanin hayat enerjisini emen,surekli hesap kitap yapmana sebep olan,ufacik bisey almak icin bile 40 kere dusunmeni saglayan sinir bozan seydir.yine de cok sukur gecer bugunler de.her seyin basi saglik
Para biriktirmek zordur, hazıra dağ dayanmaz. Bunun için borçlanacaksın, taksite mecbur edeceksin kendini, ama öyle bodoslama değil, planlı programlı... Maaşının bir kısmını altın yapabilirsin. Mesela ben her ay bin liradan fazla kredi kartı ödüyorum. Önümüzdeki ay borcum bitecek. ekstra bin lira gelirim varmış gibi olacak. Eğer onunla bir şey yapmazsam onuda yerim. Planlı borçlanarak büyümeye gidebilirsin...
(bkz:borçla büyümek)
Lütfen söyleyin yolunu bekar biri olarak yetirmediğim maaşı aile geçindirerek nasıl yetiriyorsunuz.
Ciddi anlamda taktik istiyorum. Para nasıl biriktirilir dostlar?