hasta asansörü ve sedye asansörü olarak ikiye ayrılır. Sedye asansörü hasta taşıma harici herşey için meşgul edilir yemek, çamaşır taşıma vs. İhtiyaç olduğunda ya arızalı olur yada meşgul. Normal hasta asansörleride hastalar haricinde 20 yaşında yürümeye üşenen yağız delikanlılar tarafından tercih edilir. Her katta doludur hastalara hiç bir zaman yer yoktur.
ülkenin cahillik seviyesini meydana çıkaran olgudur bu. Küçüklerin büyüğüne, hasta yakını ve hasta olmayanların hastalara karşı olan saygısını anlatır ve bu konuda hep sınıfta kalırız.
Özelde çalıştığım dönemde biz saglık çalısanlarına asansör kullanmak yasaktı .bu da işin değişik boyutu ?
Coronovirüs baslamadan önce bizim hastanede bir hekim arkadasimiz asansorde dayak yemişti. Asansör yukarı çıkıcakmış .adamin birisi asagi inicek olmasina ragmen yukari giden asansöre binmiş. Asansörde tıklım tıklım dolu.hekim arkadaş "aşağı yone gideni bekleseydiniz.suan burayı boşuna işgal ettiniz.zaten çok dolu "diyince adam elindeki çiçeği saksiyla başına gecirmis doktorun.ve doktor bir hafta yoğun bakımda kalmıştı...malasef insanımızın hic bir soze tahumülü yok...bu bir sağlıkta şiddet aynı zamanda
gücüm el verdiği sürece kullanmayacağım mekanizmalardır. zaten şu süreçte sağlıklı bir birey tarafından kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.
Elektrikli asansör, türkiye’de ilk defa 1892 yılında Pera Palace Otel’de kullanıldı. İlk günkü haliyle günümüze kadar korunmuştur.
görsel