''Hemşirelik, bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını ve esenliğini koruma ve geliştirme ve hastalık halinde iyileştirme amacına yönelik, hemşirelik hizmetlerinin planlanması, örgütlenmesi, uygulanması, değerlendirilmesinden ve bu hizmetleri yerine getirecek bireylerin eğitiminden sorumlu bilim ve sanattan oluşan bir sağlık disiplinidir''
'Hemşireleri çok fazla övmek mümkün olmaz '
Stephen ambrose
Sayın bakanımızında bu sözlerle bizi hemşirelik haftasında anması

Yani hemşirelik dediğimde birini söylesem biri eksik kalır.
_bakım verici
_Arastırmacı
_Yönetici
_Karar verici
_Eğitici
_Savunucu rollerimizden bi kaçını söyleyebilirim
COVID-19 sebebiyle dışarı çıkıp alışveriş yapmak yerine, hepimiz internet üzerinden alışverişi tercih ediyoruz. Bu dönemde hem riskli hem de çok yoğun olan sağlık çalışanları da bu listenin başını çekiyor. Peki internetten hemşire forması doktor önlüğü gibi medikal giysi alışverişi yaparken dikkat etmeniz gerekenler şeyler neler?
Sağlık çalışanlarının konforlu şekilde çalışabilmesi en büyük önceliklerinden biri. Nöbet ve uzun mesai saatlerinde giydikleri formaların rahat, terletmeyen ve ütülemesi kolay; likralı , terikoton kumaşlardan üretilmiş olması da en çok aranan özelliklerden. Bunun yanında hemşire ve doktor gibi sağlık çalışanlarının artık dikkat ettiği farklı kriterler de mevcut. Klasik ve sıkıcı forma renkleri ve desenlerinden bıkan sağlıkçıların, baktığı özelliklerden biri de şık ve eğlenceli formalar! Kalite ve şıklık yarışında olan medikal forma firmaları da bu talebe bağlı olarak formalarda kumaş kalitesi dışında renk skalası ve desen çeşitliliği alanlarında da yarışmaya başladılar.