Heteroseksüelliğin normal ve tek cinsel yönelim olarak görülmesi, toplumsal değerlerin, kuralların ve yaşam biçimlerinin herkes heteroseksüelmiş gibi kabul edilmesidir. İnsanların kadın ve erkek olarak ikiye ayrılmasını; (bkz:cinsel ilişki) lerin/evliliklerin sadece ve sadece karşı cinsiyetlere sahip kişiler arasında olabileceğini ve her cinsiyetin kendine has rolleri olduğunu iddia eden inançlar, düşünceler, normlar bütünüdür.
Aslında Savunduğum ama böyle bir görüşü savunarak eşcinsellerin varlığını kabul etmiş sayılacağım için kendimi bu şekilde ifade etmediğim görüştür.

Şöyle düşünün: pedofilili sapıklardan oluşan bir grup sizi pedofilisizsiniz diye sınıflandırdı. Kendinizi bu sınıflandırmaya dahil etmeniz, onların varlığını kabul etmeniz anlamına gelir.

Eşcinsellik iğrençtir, insan fıtratına aykırıdır, bulaşıcı bir sapıklıktır. Hastalık veya tercih değil, sapıklıktır. Lgbti, qwerturyuıopğü şeklinde giden sapıklıklar zinciri emin olun, eğer fırsat bulabilirse, çok kısa bir zamanda pedofili, zoofili ve ensest ilişki gibi envai çeşit sapıklığı da normalleştirmeye çalışacak. Buraya yazıyorum.