fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

9 + 3 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

hiperhidrozis

 • Hiperhidrozis aşırı terlemedir. Bazen tüm vücutta terleme olabilir bazen bölgesel terlemeler olabilir..bazi kişilerin sadece avuçiçleri terleyebilir..bu şekild e terlemelerde iyontoferez tedavisi uygulanabiliyor...Terlemelerin genellikle bazı hastalıklardan kaynaklandığı tıbbi olarak söyleniyor. Dvitamini eksikligi.B12eksikligi.demir eksikliği. Tiroit gibi rahatsızlıklar aşırı terlemeye neden olabiliyor.
  vücut, vücut sıcaklığını düşürmek veya dengelemek için terleme eylemini geliştirir. bu durumda hiperhidrozis yaşan kişilerde orantılı olarak vücut sıcaklığı problemi yaşanması muhtemel.

  özellikle psikiyatrik sıkıntı yaşayanlar, şeker hastaları, hormanal değişiklikler ve bazı illaçların kullanımı tetikler.
  Kesin tedavisi ETS AMELİYATIDIR. Akupunktur krem iyontoforez gelip geçicidir. Ameliyat olacakların refleks terleme riskini bilerek bu yola çıkması gerekir.
  perspi-guard.com.tr
  Aşırı terleme için perspi guard adında jel ve sprey varmis kullananlar çok memnun .benimde yüzüm ve başım çok terliyor. Bu ürünü denemek istiyorum.yuz için jel formunu öneriyorlar.sizde deneyebilirsiniz
  Yorumlarinizibu başlık altında paylasabilirsiniz
  Dört Öneri var.
  1. İyontoforez: Bu tedavi sırasında, elleriniz ya da ayaklarınız veya her ikisi de sığ bir su tepsisinde yaklaşık 20 ila 30 dakika daldırılır. Bu esnada düşük bir elektrik akımı sudan geçer. Bu da terin cildinizin yüzeyine ulaşmasını engeller. Bu tedaviyi haftada en az birkaç kez tekrarlamanız gerekecek, ancak birkaç kez sonra terleme azalabilir. İyontoforezin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra, evde kullanmak için bir makine satın alabilirsiniz. Bazıları ayda birkaç kez yaptıklarında terlemelerindeki azalmayı yeterli bulmuşlar. hamilelere, kalp pili veya metal implantları olanlara, kalp hastalarına ve epilepsisi olanlar için önerilmiyor.
  2. Botulinum toksini: Botox, koltuk altlarının aşırı terlemesini tedavi etmek için FDA onaylıdır. ancak bazı doktorlar bunu avuç içlerinde ve ayak tabanlarına da uyguluyorlar. Kesin tedavi değil. Etkisi geçtikçe tekrar etmek gerekir.
  3. Antikolinerjik ilaçlar: İyontoforez ve Botox gibi ter önleyiciler ve tedavileri denediğinizde ve işe yaramadığında, doktorunuz antikolinerjik ilaçlar gibi reçeteli bir ilaç önerebilir. Oral antikolinerjik ilaçlar ter bezlerinin aktivasyonunu durdurabilir. Ancak yan etkilerini de göze almalısınız. çünkü bulanık görme, kalp çarpıntısı, göz kuruluğu, ağız kuruluğu, idrar yapmakta zorlanma gibi sevimsiz yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

  4. Cerrahi: Cerrahi, sadece diğer tedavilere cevap vermeyen şiddetli hiperhidrozlu kişiler için önerilir. Sakşın küretaj (emici kazıma) ya da sempatektomi(sinirin kesilmesi) uygun hastalar için cerrahın tercih edebileceği yöntemlerdir.Kaynak
  google play app store