Nerede ve hangi konumda hatta hangi pozisyonda olduğunuZun bir önemi olmadan bilinçsiz bir şekilde ayakları birbirine sürtme , sallama durumu tabiri caiz ise ayaklar ile alkış çırpma hali .
Geceleri daha da rahatsiz edici boyutlara ulaşır ve uyku uyuyamaz olursun. Parkinson ilaci kullaniyor bu hastalar.
Huzursuz bacak sendromu olan bir kişi, genellikle yattıktan sonra bacaklarda seğirme ve rahatsızlık yaşar. Bu uykusuzluğa yol açabileceğinden, uyku bozukluğu olarak kabul edilir. Huzursuz bacak sendromu zihinsel veya fiziksel problemler nedeniyle ortaya çıkabilir veya bazı ilaçların olumsuz bir etkisi olabilir. willis-ekbom hastalığı olarak da bilinir. Yaşamları boyunca, herhangi bir zamanda 10 kişiden 1'ini etkiler. vakaların çoğunluğu, zaman içinde veya basit yaşam tarzı değişiklikleri yapıldıktan sonra kendi kendine çözülür.Kadınların hamilelik sırasında, etkilenme olasılığı daha yüksektir.genellikle demir eksikliği ve periferik nöropatide görülür.Doktorunuz size uygun bazı ilaçları reçete edebilir.
Kendi kendinize uygulayabilecekleriniz:
Sıcak banyo ve masaj
Sıcak veya soğuk paketler(Bazı insanlar sıcak, bazıları soğuk, bazıları sıcak ve soğuk almanın faydalı olduğunu söylüyor)
Yoga, meditasyon, tai chi egzersizleri
Yürüyüş
Uyku Hijyeni
Serin, sakin bir yatak odasında uyunmalıdır.
Her gece aynı saatte yatmak ve her sabah aynı saatte kalkmak.
Maruz kaldığınız ışık miktarını yatmadan bir saat önce azaltın.
Kafein veya şekerli içecekleri uyumadan önce almaktan kaçının.
Alkol ve tütün tüketiminden kaçınmak veya azaltmak.
Egzersiz ve fiziksel aktivite yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda ağırlaştırabilir. Çoğu hasta ılımlı egzersizi faydalı bulur, ancak çok fazla semptomları olanları daha da kötüleştirebilir.

Akşam geç saatlerde çalışmak da uygun değildir.
Kaynak