corona süreci devam ettiği sürece , Tus sonrası mecburi hizmetlerini bulundukları hastanelerin acilllerinde yada polikliniklerinde yapmaları. hem böylece uzmana ve doğru bilgiye ulaşmak rahat olacak hem hukuki süreçlerin travmasını yaşamayacaklar. Primer hasta bakmayı en iyi şekilde öğrenecekler. inrenlük bu mesleğin bu sistemde olmazsa olmazı , bir şekilde hasta takip etme veya hastaya yaklaşma bilgilerini kazanmaları gerekir. hadi suya atla demek bu sistemde acımasızca davranmak demektir. zorlanarak feda ederek hayatlarının baharını sürekli çalışarak geçirmiş ülkenin en değerli kesimine böyle bir yaklaşımın yanlış olacağını düşünmekteyim.
Karar ne olursa olsun bence intörnlerimiz erken mezun edilmemeli.yanlış anlaşılmasın aslında onların iyiliği için bence bu.taze bir hekimi korona tehlikesine atmak çok yanlış bence.onlar sağlık sektörü için çok değerli.ayrıca hekime çok farklı baskıların uygulandığı bu dönemlerde erken mezuniyet çok yanlış.hekimler istemeden de olsa bazen hatalar yapabiliyorlar yada yapmamalarına rağmen hasta yakınları tarafından hukuki sürece mağruz kalabiliyorlar.böyle bir durumda ise hasta yakının kozu bu erken mezun oldu ondan olacaktır.
Malumunuz Co-vid19salgını nedeniyle bir çok üniversite ıntornleri evlerine yolladı. Akıbetleri hakkında bir karar almadılar. Ne olacagi hakkında bilgisi/ duyumu olan var mı?