İngiltere'de ekipman olmadığı için çöp poşeti giyerek hastalara müdahale etmek zorunda kalan üç hemşire korona virüsüne yakalandı. Sonra Ne mi oldu?
İngiltere, Türkiye’den 400.000 adet önlük satın aldı. bu satın almadan sonra İngiltere’den gelen açıklama:
önlüklere yapılan testlere göre önlüklerin İngiltere'deki normlara uymadığı ve "işe yaramaz" olarak sınıflandırıldığı açıklaması yapıldı. üst düzey bir yetkili, önlüklerin sağlık personeli için riskli olabileceğini belirterek, "Çok para ve zaman kaybı" ifadesini kullandı.


Zorla mı sattık, almasaydınız çokomeller. Sağlık personellerinizi, çöp poşetlerine sarıp sarıp gönderseydiniz pandeminin ortasına. Çöp poşetleriniz normlara gayet uygundu da Ne diye önlük aldınız bizden?
görsel

Çöp poşetiyle önlük

Norm dışı önlük açıklaması
Nevşin mengünün dün attığı tweet sonrası haberdar olunan olaydır.
Muhalif gazeteci olarak bilinen mengü, Türkiyenin kaliteli tıbbi kıyafet üretip ingiltereye yolladığını ancak burada yapılan testler sonucu kalitesiz olduğu ve geri iade edilmek üzere depoda bekletildiğini yazmış. Bu olayla ilgili ingiltere büyükelçisi dominick chillcott tweetler atmış.
görsel

İyilik yapıp Bunlara kıyafet gönderiyoruz adamların yaptığı saygısızlığa bak. Kendi personelimizde ekipmanımız yok diye internetten kendisine koruyucu ekipman alıyor