fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

9 + 17 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

Kadın sünneti

 • Kadın dış genital organının çıkarılmasını veya tıbbi olmayan nedenlerle kadın genital organlarının diğer yaralanmalarını içeren tüm prosedürleri içerir. Ortalama yaş aralığı 0-15 yaş arasıdır. Yaşam boyu sürebilecek fiziksel ve psikolojik travmaya neden olur.
  Öncelikle Afrika ve Orta Doğu'daki 30 ülkede yoğunlaşmış olmasına rağmen, Asya ve Latin Amerika'daki bazı ülkelerde de uygulanmaktadır. BM, Batı Avrupa, Kuzey Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda'da yaşayan göçmen nüfus arasında da uygulanıyor.
  Sudan, kadın sünnetini suç kapsamına alan özel bir madde ile Ceza Kanununun 141. Maddesinde değişiklik yaptı. Kadın sünneti yapanlara 3 yıl hapis ve para cezası verilecek.
  perine bölgesindeki kanlanmanın fazla olması sebebiyle bu işleme maruz kalan yüzlerce belki binlerce kadının kan kaybından hayatını kaybettiği gerçeği...
  yapılma amacı ise klitorisin kesilerek cinselliğin zevk aracı olmaması, sadece doğum amacıyla vajinanın işlevsel olması gerektiğini düşünmeleridir. insan ahakkının ve fiziksel ihtiyaçlar hiyerarşisini katleden bir uygulama idi.
  google play app store