fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

10 + 9 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

kendini gerçekleştirmek

  • Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinin en tepe noktasıdır. (bkz:Maslow'unihtiyaçlarhiyerarşisi) (bkz:ihtiyaçlarhiyerarşisi) Bu piramidin tabanında ilk olarak biyolojik ve fizyolojik ihtiyaçlar (yeme, içme ve uyuma gibi) daha sonra sırasıyla güven ihtiyacı, ait olma ve sevgi ihtiyaçları, saygınlık ihtiyacı, bilişsel ihtiyaçlar, estetik ihtiyaçlar ve son olarak kendini gerçekleştirme ihtiyacı yer almaktadır. Kendini gerçekleştiren insan; gerçekçi, mantıklı, akıl yürüten, herkese karşı sevgi, yaşamdan doyum alma, temel gereksinimlerini gidermiş (maslow ihtiyaçlar hiyerarşisi), özerk ve kültürlü gibi özelliklere sahip bireylerdir.
    Maslovun ihtiyaçlar hiyerarşisi değişti korona dolayısıyla;) kendini gerçekleştirmeden önce saygıyı yitirmeden luppo ve coca cola sahipleniyoruz ?
    felsefiden izler taşıyan başlık. aslında bence kendini gerçekleştirmek diye bir şey yoktur çünkü sen varsan zaten gerçeksindir, suyu ıslatmak demeye benzer bu. (felsefe yapamadım evet) herkes (bkz:atakan kayalar) gibi değil ki


    google play app store