fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

6 + 9 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

liyakat

 • /
  2
  Neredeyse her alanda insanlar birseyler icin emek verip calisip sinava girerken saglik camiasında ise hamili kart yakinimdir ..telefonlariyla kadrolasma ise personel alım yetkilendirme yapilmakta buda kaliteyi itibari sıfırlamakta tehdit ve mobingi artirmaktadir..
  Bu basligi acarken cok fazla yorum bekliyotdum acikcasi platformda takip ettigim kadari ile arkadaslarimizi en rahatsiz eden konu liyakat sistemi olmadigi icin es dost akraba siyasi vs.nedenle gorevlendirilen elemanlarin bu gun bile saklı tutulmasi..Bizlerin en buyuk problemlerinden biri sahadan haberi olmayan olsada masa da gormeyen duymayan bilmeyen ve ne yaziki hissetmeyen insanlarin olmasi
  Kifayet, işe uygunluk, ehliyet, layık olma durumu. Çoğu makam-mevki sahiplerini enterese etmeyen, (bkz:torpil) söz konusu olunca rafa kaldırılan ölçüt. Emmi oğullarında, teyze kızlarında, yakın arkadaşlarda, aile dostlarında, karı-kocada liyakat aranmaz (!), onlar ehil olsun veya olmasın o rütbeye terfi edecek, o koltuğa yerleşeceklerdir.
  Sözlük anlamı:


  1.


  layık olma, yaraşma, yaraşırlık, uygunluk.


  2.


  yeterlilik, yetenek.


  kökeni:


  -osmanlı türkçesi-arapça


  bizdeki karşılığı


  ülkede hele ki sağlık sisteminde asla olmayan
  google play app store