fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

12 + 11 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

medi sözlük formatı

 • 1- yazarlar, diğer yazarlar ile polemiğe girmekten kaçınmalı ve birbirine hakaret ve aşağılayıcı ifadeler kullanmamalıdır.


  2- sözlük yazarları, kurumlara ve kişilere hakaret edici entryler girmemeli ve kaçınmalıdır.


  3- sözlük yazarları, açılan başlıklara tanım, bakınız(bknz), örnek veya alıntı(kaynağını belirtmek şartıyla) entry girmelidir. Başka yerlerden temin edilmiş kopyala-yapıştır içerikleri girmekten kaçınmalı giriyorsada alıntı vererek girmelidir.


  4- Sözlük yazarları kişisel bilgilerini vermemelidir. Enrtylerde, yazarın profilinde ve özel mesajlarda kişisel bilgiler (isim soyisim, telefon vb.) kullanılmamalıdır.


  5- sözlük yazarları, içeriklerinde imla kuralları, noktalama işaretleri ve dil bilgisine özen göstermelidir. tamamıyla yabancı kelime kullanılarak girilen entryler moderatörler tarafından silinecektir. bu tür içerik girilecekse türkçeye çevirilmiş özeti girilmelidir.


  6- her yazar kendi girdiği entryden sorumludur. medi sözlük yönetimi yazarların yazacağı entrylerin hukuki sorumluluğundan sorumlu değildir.


  7- entry ve başlıklarda; dini seçimler, ırk, cinsel yönelim, cinsiyet ve diğer ayrımcalıklar asla yapılmamalıdır.


  8- gerekli görüldüğü takdirde medi sözlük yöneticileri ve moderatörleri, girilmiş bir entryi ya da yazarı silmek ve kısıtlama hakkına sahiptir. uygulanacak bu cezaları yöneticiler yazarlara bildirmek zorunda değildir.


  9- yazarların birbiri arasında yapılan özel mesaj yoluyla yapılan iletişim izinsiz yayınlanamaz ve deşifre edilemez. özel mesajlar yoluyla; reklam, spam, tehdit, küfür, argo ve taciz içerikleri paylaşılamaz.


  10- sözlüğümüzün yazarları, entrylerinde herkesin yaşam stiline ve hayatına saygılı olmalıdır.


  11- sözlük yazarları, kullanıcıların özel iletişim bilgilerini başka yerde kullanmamalı ve deşifre etmemelidir.


  12- sözlük formatına uymayan yazarların entryleri ve başlıkları silinir. birden fazla tekrarı halinde çaylak seviyesine alınır veya sözlükten şutlanır.


  13- bu belirtilen 13 kural gerekli görüldüğü takdirde her hangi bir bildirime gerek duyulmadan değiştirilebilir veya güncellenebilir. yeni maddeler eklenebilir, bu kuralları takip etmek her yazarın kendi sorumluluğudur.  medi sözlükte yazılan içerikler doğru bilgi vermeyebilir. medi sözlüğün içeriği 18 yaş altına uygun olmayabilir. medi sözlükte paylaşılan her türlü içeriğin doğru olduğunu teyit etmeden uygulama yapmayınız. medi sözlük tüm haklarını saklı tutacaktır.  medi sözlüğü amacı yazarlarının özgürce kendini ifade edebildiği bir platform kurmaktır. ancak bu yukarıda ki kurallar çerçevesinde gerçekleşmelidir.  ayrıca bunlarada göz atmanız gerekir;


  (bkz:kullanıcı )


  (bkz:
  sözlükteki seviye sistemi)


  (bkz:Entry, bkz. Örnekleri)


  google play app store