bilginin ve doğruyu aramanın timsali hiç şüphesiz bilimdir. tıp bilimi ise insan fizyolojisinden insan ruhuna doğru uzanan, bu uğurda alışılagelmişliği ve tabuları yıkmak zorunda kalmış, tabiri caizse saygınlığı hak etmiş bir bilim dalıdır. medikal kelimesinin anlamı "tıp ile ilgili olan herşey" olduğu için medisözlük size sadece tıp ile ilgili bir sözlük gibi görünebilir ancak o tabuları yıkan, bilgiyi ve doğruyu arayan, safsatalarla değil; bilimsel olarak insanı bedeninden ruhuna, kültüründen sosyal alışkanlıklarına kadar ele alan bir yaşam portalıdır. pekiyi, medisözlük sizin için ne anlam ifade ediyor?
medi sözlük, iyi ki buldum dediğim bir sözlük oldu. ekşi sözlük yazarıyım aynı zamanda ama artık iğrenç entryler küfür, siyaset yıldırdı. başlık açıyorsun topa tututuluyorsun özgürce ifadeni yazamıyorsun acaba ne derler düşüncesi ile. aynı zamanda bir sağlık çalışanı olmam burada daha samimi bir ortamda bulunmamı sağladı. benimle aynı düşüncelere sahip insanlarla buluştum.

ayrıca sloganıyla gerçekten uyuşan bir sözlük "sağlıklı bilgi yuvası" sağlıksız bir bilgiye daha şahit olmadım. umarım ilerleyişi bu şekilde devam eder
ne mi ifade ediyor? ben kısaca bahsedeyim kendi düşüncelerimi;
-ileride sendikalara gereksinim duymadan sağlık çalışanlarının sesi olacak
-medikal bilgileri sayesinde hem sağlık çalışanlarını hem vatandaşları bilgilendirecek. düşünsenize ekşi sözlük gibi sözlüklerde bir hastalığa gereksiz bilgi sahibi yüzlerce kişi yorum yaparken burada sadece sağlık çalışanları yorumluyor. deneyimlerini bilgilerini paylaşıyorlar daha ötesi varmı!
-şeffaflığı ve tasarımı gerçekten muhazzam içerisinde gezerken mest oluyorum
-kendimi ifade edebildiğim tek yer ayrıca (özgürce)
beni orgazm ediyor desem üzerime saldırırmısınız.
ne çok şey bildiğimi zannederken ne az şey bildiğimi anladım burada. o kadar farklı görüşlere hakim oldum ki kendime dönüp bir baktım, abi egoist olduğumu anladım.