fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

12 + 10 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

Ne sanat kaldı, ne sağlık çık git hayatımızdan korona

 • Hala yaşadığımız günlerin şokundan kurtulamıyorum, uyuyup uyandığımda bu kabus bitsin istiyorum. Eminim şuan tüm dünya yaşadıklarını algılamaya ve bu şoktan uyanmaya çalışıyor. Halbuki bu hayatımızın gerçeği oldu farkında bile olmadan. Oysa ki daha iki ay önce her birimizin ne güzel hayalleri vardı. Kimimiz kariyer, kimimiz güzel bir ev, kimimiz de güzel bir araba... şimdi bu hayaller bir kenara hayata tutunmak için bile çaba sarfediyoruz. Görmediğimiz bir düşmanla savaş vermek, sevdiklerimiz için kaygılanmak ise cabası... Korkuyorum farkında bile olmadan aileme ve sevdiklerime hastalık taşımaktan, korkuyorum hayallerimi gerçekleştiremeden ölmekten, bir çok dostum arkadaşım hepsi sağlık camiasından ve onlar için korkuyorum herhangi birinden kötü haber gelecek diye, dahası ülkem adına korkuyorum bir daha nasıl toparlancaz diye... tüm dünya ekonomik krizin ortasında kalacak bu hengamenin sonunda, dilerim yeniden ülkeler arası krizler çıkıp savaşlara dönüşmez, insanlar bir ders alır dünyayı kirlettikleri için, masum insanların canını yaktıkları için, ama biliyorum ki; bu salgının arkasından yine insanlar ders almayacak yine kötülüğe devam edecekler. Geçenler de tv de haberlerde izliyorum, üretici limonun kilosunu tarlada 2 tl den 4 TL’ye çıkarmış yani 0 kar payı koymuş, krizi fırsata çevirmiş akıllı. Bir tarafta halka yardım edip halk aç kalmasın mağdur olmasın diye çırpınan grup, diğer tarafta fırsatçılar. Ne diyebilirim ki; Allah bu fırsatçıların eline kimseyi düşürmesin... böyle zihniyetlerin elinde ventilatör, oksijen makinası olsa, paran yoksa fişini çeker mazallah. Neyseki bizi düşünen bir sağlık bakanımız var, bizimle üzülen bizimle gülen, dertlerimize ortak olan. Bu felaket olmasa kendisine iki ay önce güzel bir yağlıboya tablo yapmıştım 14 marttaki resim sergimizde hediye etmeyi düşündüğüm, hayatımıza çöktü kabus gibi koronavirüsü, ne sanat kaldı ne sağlık...(bkz:sanat) (bkz:fahrettin koca) (bkz:korona)
  Nadir bir fırsat, kaçırmayın!
  Rusya Bolşoy Tiyatrosu, konferans tarihinde ilk kez, herkesin ücretsiz izlemesi için birçok klasik opera ve bale performansının ("Altın Seri" olarak adlandırılıyor) tiyatronun Youtube kanalında canlı yayın yaptığını duyurdu.
  İlk gece (bugün) klasik bale "Swan Lake" canlı olarak yayınlanacak ve film 24 saat boyunca küresel izleyicilerin keyfini çıkaracak.
  Bolşoy Tiyatrosu Youtube kanalı: http://www.youtube.com/bolshoi
  Program akışı:
  27.03 - Kuğu Gölü
  28.03 - Uyuyan Güzel
  01.04 - Çarın Gelini
  04.04 - Marco Spada
  07.04 - Boris Godunov
  10.04 - Fındıkkıran
  Kaynak ve fotoğraf: Bolşoy Tiyatrosu sayfası
  google play app store