oral damladır. çaya damlatılarak için der hekimler. bir damlası bile çok etkilidir. parkinson hastaları ve psiyatrik sıkıntılı hastalar için önerilir.

ampül ve oral tablet cinside var. uzun dönem kullanımda özellikle ağız bölgesinde istemsiz titremelere yol açar (bkz:tardif diskinezi)

(bkz:akineton) un yancısıdır.
lise yıllarımda ufak bir dozaşımı sonrası 112 ile acilin yolunu tuttmama sebep olan ilaç. sakın ha amatörce kafanıza göre kullanmayın. hele ki ergenliğin verdiği haz ile hiç kullanmayın!
kendimi bilinçsizce yerde bulmadan önce son hatırladığım sokakta yürürken kafamı kontrol edememem ve geri doğru düşmesi oldu. ayrıca kalbim sanki beynimde atıyor gibiydi.
Özellikle şizofreni atakları sırasında, ağır anksiyete krizlerinde de ampul formu intramüsküler olarak uygulanır.
Tik tedavisinde de kullanılır, özellikle el tırnak etini yiyen hastalarda iyi sonuç alınabilir ileri psikolojik vakalarda 60 damla kadar tek dozda uygulanırken günlük, tik tedavisinde 5 yada 10 damla kullanılır, içenlerin eve nasıl geldim hic bilmiyorum şeklinde rahatlamasını sağlar ama bu durum risklidir özellikle araç ve makina kullananların içmemesi gerek ilaçtır.
Ampul formu gerçekten çok etkili ancak damlasından klinikte fayda alabilmiş değiliz
doktorlar tarafından order edilen yüksek riskli ilaç. Yoğun Bakımda uyguladığımız her hasta ajite olurdu hayal görmeye başlardı. Hiç sevemedim kendisini