fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

8 + 9 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

Organ nakli

 • Her ne kadar başlık organ nakli olsa da ben size karaciğer naklinden bahsetmek ıstiyorum. Mart 2012 den deneyimlediğim ameliyat. Evet organ nakli hayat kurtarır hiç şüphesiz ama asla tam bir tedavi şekli değildir. ömür boyu kullanman gereken ilaçlar sürekli risk altında olduğun durumun ve hep dikkat etmen gereken hayatın var. Böbrek nakli olan biri diyalizden kurtulur ve yaşam kalitesi yükselir. zaten insan karaciğersiz bir an bile yaşayamaz. diğer nakleden organlarda hayat kurtarıcı ama sürekli diken üzerinde olduğun bir hayat var .Demem o ki hiç birşey aslı gibi olamaz .Organlarınıza iyi bakın son evreye getirmeyin sonra çok geç olabiliyor.
  Ve lütfen kendinizi sevin Allahın hepimize verdiği en güzel armagan saglıgınız .sigara içiyosanız içmeyin sürekli fastfood beslenmeyin .güzel uyuyun bol su için.güneşlenin doğayı içinize çekin ve hep ama hep şükredin ?

  Ve organ bağışı yapmayı bi düşünün başkasına can olun
  organ bağışı kişilerin hayatta iken özgür iradeleriyle, kendilerine beyin ölümü tanısının konması sonrasında, başka hastalıkların tedavilerde kullanılması amacı ile organlarının bağışlanması ve belgelendirilmesi sürecidir. bağışın olabilmesi için beyin ölümünün gerçekleşmesi gerekir.nakil yapılabilen bazı organlar ise ;Kalp ,Kornea ,Tendon,Karaciğer ,İnce Bağırsak

  Yüz ve Saçlı Deri,Böbrek,Kemik Ekstremite(Kol,Bacak),Pankreas,Kas Dokusu,Üst Solunum
  Akciğer,Kıkırdak ,Üst Sindirim Yolları,Deri ,Uterus (Rahim)
  google play app store