Kullanılan ilacın, hiçbir etkisi olmasa bile, içen kişiyi psikolojik olarak iyileşmiş hissettirdiği etkidir. Hasta ağrı kesici içer, daha diline değdiği anda ağrısı geçer.

Bana da ilk concerta kullandığımda olmuş idi. Kendimi limitless filmindeki gibi hissetmiş, renkleri olduğundan berrak, kendimi uçuyor sanmıştım. Oysa ilaç hala yemek borumdaydı...
lATİNCE DE 14. yy'da kendi yakınının cenazesine katılamayan insanların yerine kiralanan profesyonel yas tutuculara verilen isim. modern tıp 1785 yılında George Motherby ile birlikte tanışıyor bu kelimeyle. (bkz:george motherby)

bİR DANIŞANIM ÇOCUKLARINA UYKU HAPI DİYE HERGÜN YATMADAN BİRER TANE BONİBON VERDİĞİ BU SAYEDE ÇOCUKLARININ ANINDA UYKUYA DALDIĞINI SÖYLEMİŞTİR. İLGİNÇ
çocukluktan gelen bir travma sebebi ile oluşduğunu düşünüyorum, bilinç altına yerleşiyor bu tür şeyler.
farmakolojik olarak etkisiz bir ilacın telkine dayalı bir etki ortaya çıkarma halidir. Latince kökenli bir kelime olup hoşnut etmek anlamına gelir.
Ağrı kesici yerine peynir yada nişasta verdiğiniz hastaya "bu kuvvetli bir ağrı kesici on dakikaya ağrın geçecek" denildikten sonra ağrının geçmesı durumu.

(bkz:bizeyalansöylediler)