Prof. Dr. Refika Ferda Artüz Hayatını Kaybetti! Refika Ferda Artüz Kimdir?

refika ferda artüz

Refika Ferda Artüz Ankara Numune Hastanesi Cildiye Klinik Şefi Olarak olarak görev yapıyordu. Ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu. İlk çıkan haberler profesörün coronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği yönünde çıksa da çok geçmeden oğlu Necdet Artüz’den gerekli açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre Artüz uzun zamandır beyin tümörüyle mücadele ediyordu. Oğlu tarafından ölüm sebebi beyin tümörü olarak açıklandı.

Kimdir Refika Ferda Artüz?

Aslen Antakya doğumlu olan Refika Ferda Artüz uzun yıllardır Ankara’da yaşıyordu. Uzun yıllar önce okumak için geldiği Ankarayı çok benimsemiş ve burada yaşamaya başlamıştı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede Deri ve Zührevi Hastalıklar alanında uzmanlık yapan Artüz uzun yıllar Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalıştı. En son profesör ünvanını almak için 2015 yılında Çorum Hitit Üniversite’sine giden Artüz bir süre burada kaldıktan sonra tekrar Numune Hastanesine dönmüştü.

PROF.DR. REFİKA FERDA ARTÜZ

Uzun Zamandır Beyin Tümörü Tedavisi Görüyordu

İlk çıkan haberler Artüz’ün coronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiğini yazsada oğlu twitterdan açıklama yaparak duruma açıklık getirdi. Refika Ferda Artüz’ün uzun zamandır beyin tümörü nedeniyle tedavi ettiğini ve sonunda bu hastalığa yenik düştüğünü oğlu Necdet Artüz Twitter’dan açıkladı.

Kendisine Medisözlük ailesi olarak Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyoruz.