fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

6 + 11 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

Psikiyatri polikinlik sırasının insanı hasta etmesi

  • Geçenlerde, biraz concerta dilenmek için beklediğim psikiyatri polikinlik sırasında yaşadığım durumu anlatan başlık.

    İki teyzemiz yan yana oturmuş, sıra bekliyorlar. Belli ki henüz orada tanışmışlar. Aslında bunu çok garipsemem, başka bölümlerin sıralarında da böyle durumlar yaşanıyor çünkü. Teyzeler birbirlerine şikayetlerini anlatır, tavsiyeler verir, halasının damadının eniştesinde de aynı rahatsızlık olduğundan bahsederler. Ama bu sefer durum farklı. Bu teyzeler birbirlerine depresif ruh hallerinden, intihara meyillerinden, geceleri gördükleri kabuslardan öylesine büyük bir iştiyakla bahsediyorlar ki, ben dahi kendimi kasvetli bir günün gecesinde, yağmurun altında, terkedilmiş, yapayalnız hissediyorum.

    Velhasıl, bu duruma bir el atılsa çok iyi olur :) kimse birbirine kol ağrısını anlatarak hastalığını bulaştırmaz ama psikolojik rahatsızlıklar birbirini tetikleyebilir...
    (bkz:Üzüm üzüme baka baka kararır) deyiminin vücut bulmuş hali. İşte bu yüzden psikiyatristler, psikologlar ya da psikolojik danışmanlar kafayı oynatabiliyor. Düşünsene Danışanın geliyor ve intihar etmek istiyorum diyor sen de nasıl intihar edeceksin diyorsun ve anlatıyor böyle keseceğim kendimi, böyle ilaç alacağım, böyle öldüreceğim en korkuncu da hocamızın dediğine göre bu tür kişiler intihar edecekleri günün yemeği dair nasıl olacak onları anlatıyorlarmış. Gel de kafayı yeme. Benim Allah'a Şükür böyle bir danışanım olmadı lakin aşağılık kompleksli danışanım vardı stajımda 7-8 seans uyguladık süpervizör hocamla bana mısın demiyor çok iyiyim diyor haftaya geldiğinde işe yaramazım ben yarı ölüyüm gibi bir takım saplantılı düşüncelere sahipti ve derhal psikiyatriye yollandı.


    google play app store