Sağlık Bakanlığı 2900 Yeni Personel Alımı – Başvuru Şartları ve Zamanı

sağlık bakanlığı 2900 personel alımı

Sağlık Bakanlığı, 2900 yeni personel ve işçi alımı yapacağını duyurdu. 2900 yeni personel alımı başvuru şartları ve başvuru zamanı ne zaman? başvuru nereye nasıl yapılacak alımlar kamu personeli mi olacak?

sağlık bakanlığı 2900 yeni sağlık personeli ve işçi alıyor

pandemi zamanı sağlık bakanlığı personel alımını artırdı. son olarak 2900 yeni personeli bünyesine katacağını duyuran sağlık bakanlığı, alımı kamu personeli statüsünde mi yapacak yoksa 4/b limi olarak yapacak henüz netleşmedi. Ancak bakanlıklar nezdinde yapılacağı düşünülen işçi ve personel alımınında toplam alım sayısının 2900 olduğu ve cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tarafından alımın onaylandığı belirtildi. Sağlık bakanlığının kendi bünyesinde gerçekleştireceği 2900 personel alımı için sürecin başladığı bugün bakanlık kaynaklarından duyuruldu.

Bakanlık tarafından resmi açıklama henüz yapılmasada sağlık profesyonelleri grubu bugün açıklama yaparak alımın başladığını ve kadroların belirlenme sürecinde olduğunu belirten bir açıklama yayınladı. açıklama grup başkanı aras ali altıntaş tarafından yapıldı. yapılan açıklamada bakanlığın personel alımı ile ilgili her türlü girişimi başarıyla tamamladığı bundan sonraki sürecin kadroları belirlemek olduğu belirtildi.

sağlık bakanlığı 2900 personel alımı kadroları

sağlık bakanlığından 2900 personel alımı ile ilgili açıklama bekleniyor

tüm bu gelişmeler çeçevesinde sağlık bakanlığı’nın kısa sürede açıklama yapması bekleniyor. cumhurbaşkanlığı tarafından da onay verilen personel alım sürecinin pandemi etkenleride göz önüne alındığında çok kısa bir süre içerisinde tamamlanması ve personelin kısa sürede işe başlaması bekleniyor. Ancak herkesin kafasında kadrolar ve alım statüsü soru işareti olmuş durumda. bilindiği üzere sağlık bakanlığı yapmış olduğu son alımların çoğunu 4/b li sözleşmeli olarak yaptı. bu sürecinde böyle devam etmesi bekleniyor. ayrıca alımların işçi mi yoksa personel görevinde mi olacağıda henüz netleşmedi.

sağlık bakanlığının kısa süre içerisinde personeli ve kamoyunu bilgilendireceği üst düzey bakanlık yetkilileri tarafından paylaşıldı. tüm detaylarıyla alım duyurusu yayınlanacağı ve tüm soru işaretlerinin ortadan kaldırılacağı belirtilirken, 2900 kişiden daha da fazla alım yapılabileceği de konuşuluyor. bakanlığın paylaşacağı personel alımı duyurusunda alınacakların personel mi işçi mi kadrolu mu 4/b limi olacağı duyurulacak.

sağlık bakanlığı 2900 personel alım ilanı ne zaman yapılacak

sağlık bakanlığının 2900 yeni personel alımı na dair ne zaman ilana çıkacağı henüz netleşmedi. bu sürecin alınacak personelin kadro statülerinin belirlenmesinden ardından kısa sürede açıklanacağı belirtildi. önümüzde ki günlerde alım ilanı yayınlanacak ve tıp sözlüğü‘nden duyurulacak.

sağlık bakanlığı personel alımı

2900 personel alımı sağlık bakanlığı bünyesine yapılacak

koronavirüs sürecinde sağlık bakanlığı gibi bir çok bakanlıkta personel alımlarına hız verdi. akılları karıştıran soruların başında alım sağlık bakanlığımı yoksa farklı bakanlıkların sağlık kollarına mı yapılacak sorusu var. 2900 yeni personel alımı sadece sağlık bakanlığı bünyesinde yapılacak. işe alınan personeller sağlık bakanlığı personeli olarak göreve başlayacak. alımlar sırasında ise mülakat olması beklenmiyor ancak her kamu personeli alırken fetö terör örgütü soruşturması yapılmaya devam ediyor. bu sürecin yine bu alımda da uygulanmaya devam etmesi bekleniyor. ancak sürenin minimal boyutta tutularak personelin kısa sürede işe başlayacağı biliniyor.