fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

3 + 7 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

sağlık çalışanlarının birlik olamaması

 • Olamadık olamayacağız gibi. Herkes kendi branşı üzerinden hak savunuculuğu yapıyor. Öğretmenler gibi değiliz. Doktoru ayrı havada hemşiresi, sağlık memuru, ebesi ayrı havada.umarım sözlük birlik beraberliğimize bir nebzede olsa katkı sağlar.
  7 yıl sağlık fizikçisi olarak çalışmış biri olarak bu ayrımı hiç fark etmemiştim. Ne zaman memur olarak çalışmaya başladım o zaman bunun gerçekliği ile karşı karşıya kaldım.
  Ayrım mı dibine kadar var.
  Belki siyaseti kullanmayan sadece saglik.meslek mensuplarini bir araya getirip gercekten sorun ve problemleri ile ugrasan bir sendika bu olusum sayesinde kurulur...
  Tabandan yayilim olursa ve siyasi kavramlar dikkate elinmazsa objektif bakic acisyla kurulan bir sistem oturtulursa olabilir diye dusunuyorum..Birilerinin basamagi olmadigin kimseyide basamak yapmayacagin bir sistem ..adaletli ozgur ama bir okadar bilincli..
  sağlık çalışanları ve birlik beraberlik!!! kendı grupları arasında bile birlik olmak düşüncesi hiç bir zaman başarılı olmadı hastanelerde hemşireler servisler arası bile birlıktelik sağlayamadı ki ülke geneli birlik sağlansın ( hemşireyim ordan biliyorum) ama yakın tarih boyunca hiç böyle bir kuvvetli birliktelik ihtiyacı hissetmedik belki bu sürecin olumlu etkisi bu olur. diğer sağlık çalışanlarına gelirsek mesela doktorlar kendi içlerinde sorun olsa bile diğer sağlık personeli diye ayırdıkları gruba karşı meslektaşlarını hep savunmuşlardır yanı onlar doktorlar olarak bir bütün olmayı başarabilmişlerdir. eğer bu birlikteliği sağlamak istiyorsak onlarında desteğini almalıyızşsuan her kanalda yer alıyorlar demiyorlar ki ekıp arkadaslarımız daha ağır sartlarda çalışıyor hemşireler sürekli temas halinde hasta bakıcılar oyle vb.. varsa yoksa doktorlar arada diğerleri diye devam eiıyor. onlar bu birlikteliği benimserlerse genele bu ruh daha kolay yayılır diye düşünüyorum.
  google play app store