fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

8 + 10 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

schweppes tonik

 • Koronavirüs henüz ülkeye girmeden kendiyle alakalı spekülasyonlar çoktan girip fısıltı gazetelerinde yerini almıştı. Dünya da herkes ölüyor süper güç Amerika da dahil kimsenin elinden bişey gelmiyor, İran, İtalya , İspanya kırılmaya ölümler giderek artmaya başladı. Dünyaya bir korku imparatorluğu çöktü, herkes tedirgin ve korkuyor çünkü hazırlıksız yakalandık. Ölümün hazırlığı olmaz tabiki de Tanrının bize biçtiği hayatı yaşarız ne bir gün erken ne bir gün fazla... tabi bu söylemimi aptallar üzerine alıp covit19 a doğru kucak açmasınlar. Tanrı herkesin kaderini çabasına bağlı kılar ve Çalışkanları sever tembellik etmeyin...


  neyse gelelim benim hikayeme, Emin’im hepiniz benzerlerini yaşamışsınızdır. Benim bir kankam var kendisi hukukçudur, hastalık daha Çin’de görülmeye başladığından beri tedavi için kullanılan ilaçların peşine düştü. Hadi şunu da alalım bunu da alalım, bu arada biz eczanelere ilaç sormaya gittiğimizde her ilacı sağlık bakanlığı kırmızı reçetesine dahil etmiş( ne kadar geç duyduğumuzu siz hesap edin artık;) en son depo da bir yakını ilaçların toplatıldığını ve hastalara kullanılacağını söyleyince hep sevinmekle beraber üzüldüm. Biraz da pAnik atak var ya “ya ilaç biterse bize gelene kadar, her ülke perişan bir daha üretilmezse” kaygısı başladı. Sonra düşündüm benim de elimde bir koz var, covit9 dan kaçmak gibi mesela yakalanmamak;))  bu arada sağlık bakanımızı çok seviyorum, ülkeye gelebilecek gelmiş geçmiş en iyi sağlık bakanı kendisi...  lafı uzatmadan çok sevdiğim sorumlu hemşirelerimden biri aradı, benim de çok korktuğumu biliyor( allerjik astım ve kronik bronşitim var riskli gruptayım haliyle korkuyorum) Aslı hanım schweppes tonik diye bişey varmış için de kinin ( sıtma tedavisinde kullanılan bir ilaç)olduğu için koronavirüs e iyi geliyormuş bir de ona bakın marketler de tükenmiş ama belki bulabilirsiniz dedi. O arada arabadan inmek üzereyiz eczanenin önünde. Ezcanede aynı şeyi söyleyince, kankam “kız bizim bunu bulmamız lazım” diye çıktık ordan Ankarada fellik fellik tonik arıyoruz. Yok arkadaş biz gizli bir sır gibi ararken marketteki çalışanlar “abla şu koronavirüs e iyi gelen tonikten mi?” Kalmadı herkes onu arıyor bir haftadır bitti ne zaman gelir belli değil deyince aradığımız şeyin bir sır olmadığını anlıyoruz. Velhasıl son hafta firmanın reklam parası ödemeden bu kadar stoktaki malının tükenmesi ve talebe cevap verebilmek için gece gündüz demeden çalışması takdire şayan tebrik ederim?? ne olur ne olmaz diye dün bir koli aldım yine herkese dağıtıyorum, onlarda ölmesin sonra tek başıma dünya da canım sıkılır?☺️?(bkz:(bkz:schweppes tonik)
  Schweppes TOnik suyunun bir limonlusu var her içtiğimde öksürürüm boğmaca gibi 1-2 saatte bu öksürük geçmez ama yine de içerim ne yapalım hastasıyız. Soğuk soğuk içtiğimden olabilir öksürük. Gerçekten kaliteli bir içecek.
  Seneler öncesinde arkadaşlarla anlaştık sahile çekirdek kola almaya gitmek için...

  o gün akşam saat 8 gibi çıktık,hemen en yakın markete gittik,çekirdekleri aldık,sonra aramızdakilerden biri bu sefer kola değilde schwheppes alalım dedi,tamam dedik.Sonra farklılık olsun diye de bu sefer o turuncu şişeden değilde sprite'a benzeyen tonik olanını alalım dedik...demez olaydık alkolle beraber içiliyormuş..... (bkz:swh)
  google play app store