fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

7 + 8 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

serotonin

 • Eksikliği hayat muhasebesi yaptiran, "acaba (bkz:neden yaşıyorum) ? "diye sorduran, özellikle son bir aydır toplum olarak hasret kaldığımız ve dört gözle yolunu gozledigimiz şeydir kendisi. Vallahi ne muz ne çikileta fayda etmiyor artık.
  serotonin üretiminin çok büyük kısmı bağırsaklarda gerçekleşir. o yüzden bağırsak florasını zenginleştirmeye dönük beslenme düzeni önem arz eder. tedaviye katkıları yadsınamaz. (bkz:probiyotik) ve (bkz:prebiyotik) beslenme ile mutlu bağırsaklar bol serotonini de peşinden getirir. turşu suyu(sirkesiz olmalı) bu durumda candır ??
  Serotonin ile birlikte dopamin de düşüş gösterirse nurtopu gibi bir depresyon ortaya çıkar . o yüzden serotonin ve dopamin düşüşüne izin vermiyoruzz !


  Bir önerim var: birilerine aşık olun :)) . serotinin, dopamin ve oksitosini yükselişe geçirmiş olursunuz.Dışarıdan ek bir takviyeye ihtiyacınız kalmaz:))  Bagırsak saglıgına dıkkat bu mutlulukla ılgılı hormonların salımında cok etkılı.bagırsaklar resmen ıkıncı beynımız.bolca probıyotık prebıyotık tüketin.ve sevgiden sevilmekten vazgecmeyin
  google play app store