Bir insan neden sigara içer, bile bile kendini yakar hep düşünmüşümdür ama içmeyen niye içmez benim gibi onu da merak ederim. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur acaba erken yaşta spora başlamak nikotin alımını önlüyor mu? (bkz:nikotin) (bkz:sigara) (bkz:yeşilay) (bkz:spor) (bkz:atletizm)

genel olarak bir alıskanlık oluyor. nasıl her kalktıgında yüzünü yıkıyorsan yemek yiyorsan, sigara da zamanla ilk olarak özentili daha sonr alışkanlık halinde insanı kendine hapsediyor.
Ben de bir ara masraf olsun diye denemek istedim yok arkadaş içilecek zıkkım değil bu meyve yerim daha iyi
İkisini de biliyorum, sigara içen kişi arkadaş ortamına adapte olmak, boş zamanlarını doldurmak için içiyor. İçmeyen kişi de yeni bir dünyaya girmekten korktuğu için, kokusundan rahatsız olduğu için içmiyor. Asıl mesele sigarayla arandaki duvarları yıkıp yine de içmeyebilmekte..
Eski eşim hiç masrafın yok diyordu sonra düşündüm 10 yıl boyunca sigara içsem ne kadar masraf etmiş olabilirdim dedim hesapladım bayağı bir ev parası tutuyor, arabamı yenile o zaman bir range filan al dedim olmaz şu ara sıkışığım deyince o zaman sigaraya başlıyorum dedim bir paket parlement açtım onun sigaralarından ama içememiştim;)
Abi içemiyorum ki öksürtüyor bi keresinde kova yapiyim dedim yansın diye sigara da konuyormuş arkadaş içerdi hep bi çektim olduğu gibi öksürdüm boşa gitti mal
Ciğerlerime yazık değil mi ya , içemem kıyamam caanımm ciğerlerime. oksijen yerine zehirli dumanın ciğerlerimde dolaştığını düşünmek bile uzak durmamı sağlıyor.

Yaşasın dumansız hava sahası .( nöbetlerde kaldığım odanın dumanaltı oluşu dışında bir problemim yok ) lol
Sigara parasıyla range alma falan abartmayın arkadaşlar :) aklıma bi fıkra geldi.sigara içen kişi içmeyenin yanına oturup, bak sigara içmeseydin şu önümüzdeki araba senin olabilirdi diye söylüyor.sigara içen kişi ise o araba senin mi diye soruyor.içmeyen şahıs hayır cevabını verince içen kişi o araba benim boş yapma diye cevap veriyor.

Sigarayı bırakan çok kişi tanıdım o parayı birikim falan yapamadılar.kötü bir alışkanlık.bırakmayı hiç denemedim.ama sanılanın aksine çok kolay bırakılacak bir alışkanlık değil.inşallah kurtulurum bende ama şuan değil sanırım.
O ergenlik döneminde gözümüze cigerlerin resmi gelmezdi hiç anatomi işlememize rağmen. Fakat nasıl oldu anlamadım tek tük içerdim arkadaşlardan bağımlısı değildim. Bi gün biri çıktı otlakçısın dedi üzüldüm kendi paketimi alırım bunlardan isteyeceğime dedim 15 yaşındasın akla bak. alış o alış :( gizli gizli içmek bir maceraydı pencereyi nasıl açarsam duman direk dışarı gider acaba annemler ne zaman yatar camdan sarkıp sigara içerim. Bunları tek tek hesaplardım. Saçma sapan maceraydı ta ki anneme sigara içtiğimi söyledim güzel bir papara yedim sonra evde de rahat içmeye başlayınca artış o artış. Yeşilay klübündeydim, atletizmde okul adına koşu birinciliklerim vardı ailemi geçtim ben bile kendimden beklemezdim yani bunu. Şimdi koşuyu bırak iki merdiven çıkınca 80lik dedeler gibi nefes nefese kalıyorum. Pişman mıyım çok. Bırakmak da ayrı sıkıntı sigara bıraktırma Polikliniğine gidenler bilir bir ilaç veriyolar ilk iki hafta sinir stresten kimseyi yanına yaklaştırmıyosun. Giden arkadaşlarım oldu korktum ona da gitmedim. Aniden bişeye sinirlenip bırakmam lazım ya da çocuğum olunca. Kendimi düşünmedim bari yavrumu düşünürüm