fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

2 + 19 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

vajinismus

  • vajinanın dış üçte birindeki kaslarda, tekrarlayan ya da sürekli olarak istemsiz ve cinsel ilişkiye engel olan spazm olarak tanımlanır. bu belirtiler sebebiyle eşler genellikle ilişkiye girmek istemeyebilir. kadın cinsel sorunları arasında ilk sıralarda yer alır. Vajinismus yaşayan kadınların birleşme dışı cinsel eylemlere istekleri vardır, uyarılma yaşayabilir ve cinsel yakınlıktan zevk alabilirler. fakat vajinismus uzun süre devam ederse, cinselliğe karşı ilgi tümüyle kaybolabilir. bir çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. eğer bu sorunlar yaşanıyorsa sağlık profesyonellerine başvurmak için utanılmaması gerekmektedir.
    (bkz:jinekolog)ların ilgi alanlarından biri. en utanç duyulan rahatsızlıklardan. bu yüzden tedavisine geç kalınır ve insanlar yıllarca hayatı kendine zehir eder. ruhsal hastalıklar da bunun gibidir, gizlenmeye ihtiyaç duyulur ve kimseyle paylaşılmaz. oysa bir (bkz:hipertansiyon), bir (bkz:bypass) ameliyatı hiç kimseden saklanmaz.
    niye kısa sürer bu evlilikler sorunsalımının başlıca nedeni, sevişemeyen kadından eş olmaz görüşü hakim bence doğruda niye evleniyoz ki???
    google play app store