fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

6 + 18 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

yıkanabilir siyah maske

 • bugün mecburiyetten dışarı çıkmak zorunda kaldım, kafamı nereye çevirsem yüzünde siyah maske bulunan insanlar gördüm. Özellikle gençlerin ( 20 yaş üzeridir sanırım :) ) hemen hemen hepsinde siyah yıkanabilir nanoteknoloji denen maskelerden var. tek maskenin 4 liraya satıldığı piyasada yıkanabilir, tekrar tekrar kullanılabilir maskenin 7,5 lira olması çok ucuz geldi, bende aldım. Eve geldikten sonra araştırmak aklıma geldi, nasıl? Hiç hiç açıcı bilgiler yok malesef.
  1. maskelerde hiç bir onay, sertifika, tescil vb yok. (kendi aldığım maskede öyleydi, basit bir şekilde poşetlenmiş, üzerinde 60 derece sıcak suda steril edilebilir yazıyordu) (bkz:sterilizasyon)
  2. kullanılan boya (siyah) alerjik reaksiyonlara neden olabilirmiş. ( aldığım maske ortalama 60 derece suda soldu, su siyah oldu)
  3. Tobb medikal meclis başkan yardımıcısı Veysi Cengiz balçık , prof. dr. mehmet ceyhan' a atıfta bulunarak Yıkanarak veya mikrodalga fırına atarak maskelerin sterilize edilmesi imkansız diye bir açıklama yapmış. her ne kadar dikişsiz olduğu iddia edilsede bir kaç cm de olsa maskede dikiş var. (iğne deliklerinde virüs barınıyormuş)
  kaynak: https:/www.haberler.com/nano-teknoloji-diye-satilan-maskelerdeki-13085031-haberi/

  Konu hakkında birinci ağızdan bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?
  Hiçbir işe yaramıyor arkadaşlar bu maskeler. bunun yerine bir tane buff alın takın ya da evde pamuklu kumaştan kendiniz yapın.
  iç çamaşırından hallice gibi görünen ve hakkında bir sürü merdiven altı üretim olduğu ile ilgili haber varken neden kullanmak için zorlandığını anlamadığım çaput. ha, kiri göstermesin diyorsanız başka.
  benim yeni favorim "máscara de casa de papel" :)))
  (bkz:la casa de papel)
  eğer gerçekten bir koruyuculuğu yoksa halkın bu konuda bilinçlendirilmesi gereken maskedir. bende baya görmeye başladım. kullananlar baya fazla.
  google play app store