fbpx
cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

12 + 19 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

yoğun bakım ünitesi

  • hastane içinde hasta yakınlarına kapalı,elini kolunu sallayan herkesin giremediği,kapısı genelde kart ya da şifreyle açılan birimdir.içeride neler olduğu dışarıda bekleyenler tarafından hep bir merak konusudur.
    Ölümün ve yaşamın ince bi çizgide olduğunu hep gözümle görerek bana hatırlatan birim. İlk cpr, ilk entübasyon,ilk ex hep burda gördüm. Burdaki samimiyeti servis veya poliklinikte hiç bulamadım. İki gün önce entübe olan hastalara kendi ellerimle yemek yedirdim yeri geldi. İnsan değişik bir şekilde mutlu oluyor. En çok üzüntüm entübeyken kapıları yumruklayıp içeri girmeye çalışan hasta yakınlarına, bilinç açılıp, makineden ayrılıp, mobilize olan hastaların o yakınlarına taburcu olurken arar da ulaşamazdık. Hepsinin de tesadüf bi işi çıkardı. O kimsesizlik hissiyle hastamızın boynu bükülürdü garip bi şekilde. Bi dede Sanki huzurevine attılar beni de gittiler demişti. Yapmayın be. O hastalar extübe olduğunda acıktım susadım demiyor ilk sizin adınızı sayıklıyor nerdeler diye. Gene duygusallığım tuttu... Aile herşeydir kardeşlerim.
    Bana kalirsa Hemşirelik mesleğinin hakkiyla ve tam tekmil yapıldığı servis. özveri , dayaniklilik, otonomi ve bilgi isteyen; hakkıyla yapıldığında da doyumun en fazla yaşandığı servis.
    google play app store